Relacja regat YKP Szczecin CUP 2016

Kolejna edycja regat YKP Szczecin CUP została rozegrana tradycyjnie w drugi weekend września. Do regat zgłosiło się 40 jachtów w klasach ORC, KWR, Oldtimer i Otwartej. Już w piątek po odprawie skiperów, przy suto zastawionych stołach w restauracji Marina Club odbyła się pierwsza impreza żeglarska wraz z koncertem szantowym zespołu Stary Szmugler. Miłym akcentem był chrzest przedwojennej łodzi typu L.

Start do regat zaplanowano na sobotę, godz. 10.00 jeden zupełnie bezwietrzne warunki zmusiły komisję do odroczenia startu. Pierwszy bieg rozegrano przy pięknej, słonecznej pogodzie i bardzo słabym północno-zachodnim wietrze. Z trzech zaplanowanych trójkątów jachtom udało się pokonać jedynie jeden bok w kierunku na Lubczynę, gdzie nastąpiło skrócenie trasy i jachty udały się do gościnnej Mariny Lubczyna. Tam na żeglarzy czekał już rozpalony grill, zimne piwo oraz odbył się kolejny koncert szantowy. Wręczono także Puchar Burmistrza Goleniowa dla pierwszego jachtu w Lupczynie, który zdobyła Sepulka. Wesoła impreza trwała do późnych godzin nocnych. Wielkie podziękowania należą się załodze OSiR Goleniów, za doskonałą organizację i pomoc w organizacji regat.

W niedzielę start zaplanowano także na godz. 10.00. Wiatr zmienił kierunek prawie o 180 st. jednak nadal wiało bardzo słabo, jednak na tyle mocniej, że jachty pokonały całą zaplanowaną na ten dzień trasę. Zakończenie odbyło się tego samego dnia o godz. 18.00 na przystani klubowej, w restauracji Marina Club, gdzie przy kawie i ciastku ogłoszono wyniki regat, które przedstawiamy poniżej.

Pomimo słabych wiatrów regaty były bardzo udane, a podczas całej imprezy panowała znakomita i koleżeńska atmosfera. Szczególnie chcielibyśmy podziękować instytucjom i firmą bez których ta impreza nie mogła by się odbyć, a więc: Gminie Goleniów i OSiR Goleniów, Marina Club, Sika, Epifanes, CMS farbyjachtowe.pl. Dziękujemy też Sędziemu Jerzemu kaczorowi za doskonałą pracę i do zobaczenia na kolejnych regatach za rok. Ahoj

ykp_orc_2016_wyniki

ykp_cup_2016_wyniki

_mg_4530

Zobacz galerię zdjęć …